top of page

Investoři objevili prodejní automaty. Boomu pomohl koronavirus.Firma RefRiRent vznikla v létě před koronavirovou pandemií. Původně chtěla pomáhat menším firmám se zprostředkováním pronájmu lednic a mrazáků za výhodnějších podmínek, dneska patří mezí lídry financování prodejních automatů všeho druhu.


„Přišel koronavirus a otevřel nám oči. Přizpůsobili jsme se situaci a rozhodli se rozšířit naše podnikání na další segmenty,“ vzpomíná Petr Uttendorfský, jednatel společnosti RefRiRent.

Jeho firma dneska pomáhá financovat pořízení prodejních automatů, které prodávají doslova všechno možné ‒ už teď v kancelářích, nemocnicích, školách a veřejných budovách zajišťují výdej jídla, které zvládnou i ohřát, prodávají zboží denní potřeby, elektroniku, hygienické prostředky. „Do konce loňského roku představovala dezinfekce a jiné produkty k ochraně proti koronaviru devadesát procent obratu strojů našich klientů,“ říká jednatel firmy.

Česko bude mít automaty na nanuky

Trh s prodejními automaty teď zažívá rozmach. „Firmy se zajímají o všechny možnosti, jak zajistit prodej svých výrobků, i pokud by nastalo další zavírání obchodů kvůli nové vlně pandemie,“ potvrzuje Petr Uttendorfský.

Protikovidové produkty už představují jen slabou desetinu prodaných automatů. Z nově dohodnutých instalací v sedmi případech z deseti zajišťují prodej nápojů a snacků, zhruba šesti procenty se na obratu podílí catering, čtyřprocentní podíl mají tradiční kávové automaty. Mezi novinkami se brzy objeví automaty v síti bezkontaktních myček Sheron a firma zřejmě jako první v Česku pomůže se spuštěním automatů na nanuky.

Expanze prodejních strojů vyprodává dluhopisy

RefRiRent zajišťuje pro podnikatele financování prodejních automatů podobně, jako funguje například leasing na auta. „Podnikatel tak má automat v pronájmu za zlomek jeho ceny, přičemž hned těží ze všech výhod z jeho používání,“ vysvětluje Petr Uttendorfský.

Kromě toho, že automat prodává 24 hodin 7 dní v týdnu bez nároku na mzdu, platí jeho provozovatel nízkou splátku mezi necelými třemi až devíti tisíci, podle složitosti zařízení. Většinou jsou automaty do tří let splacené. Výhodou je, že pokud se něco pokazí, opravu zajišťuje pronajímatel.

Zdroje pro financování pronájmů zajistily už dvě emise dluhopisů; jednu s 8,5% úrokem za rok firma vyprodala v polovině července, do druhé je ještě možné investovat a získat tak podíl na automatovém boomu. Petr Uttendorfský tady nezapřel svoji mnohaletou profesní zkušenost, kdy se zabýval správou investic.

Dodavatelem automatů pro klienty RefRiRentu je akciová společnost Primo, která je předním českým specialistou v oboru. „Spolupráce pro nás znamená velký přínos, protože kromě nabídky našich strojů můžeme podnikatelům doporučit i zkušeného partnera pro financování jejich záměrů. Nakonec z toho těžíme všichni, prodejní automaty v posledním roce zažívají velkou expanzi,“ uzavírá ředitel společnosti Michal Micka.

200 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page